????????????????????????????????????

Hüdrokülv on innovatiivne haljastusmeetod, mis kujutab endast vanapaberist või purustatud puidust muru tootmist. Spetsiaalses masinas segatakse kokku segu veest, muruseemnetest, multšist, väetisest ja lisanditest, mis seejärel survega ettevalmistatud kasvupinnale pihustatakse. Heade ilmastikutingimuste korral kasvab seal juba mõne nädala möödudes niidetav muru.

Hüdrokülvi kõige suuremateks eelisteks on ökonoomsus ja erosioonikindlus. Sõltuvalt masinast on ühe päevaga võimalik katta kuni 8000 m2 suurune ala. Suure jõudluse tõttu on töö teostamise kulud madalad. Samuti ei ole hüdrokülviks tingimata vaja kasvumullast aluspinda, mistõttu jäävad ära tellija kulutused mulla sõelumisele, laotamisele ja transpordile. Erosioonikindlaks teevad hüdrokülvi segus kasutatavad materjalid (multš, liimaine ja fiiberkiud), mis moodustavad pinnale pihustatult seotud kihi. Kuna seemned on antud kihis kindlalt kinni, siis ei saa voolavad pinnaveed neid ära uhtuda.

Hüdrokülv sobib kasutamiseks väga erinevatel objektidel – näiteks eramute aedade, kinnisvaraarenduse kvartalite, spordiväljakute, laste mänguväljakute, golfiväljakute, staadionite, tehaste ümbruste, maanteeäärsete kraavide ja nõlvade, prügilate ja jäätmehoidlate ning suletud karjääride alade haljastamiseks.

Hüdrokülvi materjalid